Makijaż permanentny, czyli coś dla zabieganych Pań

Niemal wszystkie prowadzimy obecnie zabiegany tryb życia, w codziennym pośpiechu nie powinnyśmy jednak zapominać o sobie samych… Kiedy znalezienie w ciągu dnia tzw. chwili dla siebie graniczy z cudem, należy szukać alternatywnych metod na generowanie większej ilości wolnego czasu. Warto zauważyć, że dość sporo upływa go nam każdego poranka, kiedy przygotowujemy się do wyjścia z domu. Dla wszystkich tych spośród nas, którym poranne malowanie zabiera zbyt dużo czasu, znakomitym rozwiązaniem może okazać się makijaż permanentny. Wymaga on wygospodarowania około dwóch godzin dosłownie raz do roku – tyle mniej więcej trwa wykonanie tego typu zabiegu na twarz i z taką częstotliwością się go wykonuje. Pomimo bardzo dużej jego popularności wiele kobiet wciąż waha się przed poddaniem się mu. Czy jednak słusznie? Wątpliwości dotyczą kwoty, jaką należy jednorazowo wydać na zabieg, a także efektu, jaki on przyniesie. Jak zatem jest w rzeczywistości – czy naprawdę warto?

Czy makijaż permanentny się opłaca?

Żeby odpowiedzieć sobie na postawione w tytule pytanie, trzeba sobie przypomnieć ceny kosmetyków, z jakich korzysta się na co dzień. Otóż po zsumowaniu wszystkich kwot możemy dostać niemałego zawrotu głowy. W końcu każdego dnia korzystamy z całej masy kosmetyków – zarówno do wykonywania, jak i usuwania makijażu. Eyelinery, kreski, kolory, szminki… Do tego dochodzą jeszcze specjalne akcesoria do ich nakładania, za które również trzeba zapłacić. Ale najważniejszy w tym wszystkim jest czas, ponieważ to jego brakuje nam najbardziej. O ile więc każda z nas może sobie pozwolić na przeznaczenie pewnej określonej kwoty na pielęgnację własnej urody, o tyle ograniczenia czasowego nie da się przecież przeskoczyć. Co zatem przemawia na korzyść corocznych wizyt w salonie kosmetologicznym? Weźmy na przykład makijaż permanentny brwi – jego wykonanie w dłuższej perspektywie czasowej wcale nie różni się za bardzo cenowo od codziennego malowania. Pozwala za to zaoszczędzić mnóstwo czasu w ciągu całego dnia.

Jakie są efekty makijażu permanentnego?

Pozostaje jeszcze tylko kwestia efektu, jaki przynosi poddanie się takiemu zabiegowi. Wiele kobiet wciąż boi się o to, że będzie się on rzucał w oczy oraz raził sztucznością. Tymczasem nie ma się o co martwić – dobrze wykonany makijaż permanentny może jedynie podkreślić urodę. Właściwie położona kreska dopasowuje się bowiem do kształtu twarzy, uwypuklając jej walory. Co bardzo istotne, linergistka dokładnie konsultuje ze swoimi klientkami efekt, jaki chcą one uzyskać, dlatego naprawdę nie ma się co martwić. Nie należy też obawiać się zbyt intensywnego efektu kolorystycznego – pigment jest tak dobierany, żeby wyglądał naturalnie na kobiecej twarzy. Dotyczy to zarówno zabiegów na brwi, jak i oczy oraz usta. Zastosowanie tego rodzaju makijażu przynosi ogromną wygodę oraz znacznie więcej czasu na co dzień. Dzięki usłudze profesjonalnej linergistki można liczyć na naprawdę znakomity efekt, który przyczyni się nie tylko do poprawy naszego wyglądu, ale również ogólnego samopoczucia.